Smiřické svátky hudby
Úvodní stránka e-Prodej vstupenek Účinkující umělci Zámecká kaple Město Smiřice Ročník | 2011 | 2012 | 2013
Účinkující / Performers
Výstava grafik Karla Demela
Fotogalerie / Photo gallery
Podrobné programy / Detailed concerts
Předprodej a ceny vstupenek / Advance booking and entrance fees
Partneři festivalu / Sponsors
Informace pro návštěvníky / Information for visitors
Informace pro tisk / Information for press
Kontakty / Contacts

Jaroslav Svěcený Jaroslav Svěcený
je jedním z nejlepších současných houslistů a výraznou osobností hudební scény. Doposud natočil 45 CD s díly světových a českých autorů.
Andrea Kalivodová Andrea Kalivodová
Přední česká mezzosopranistka. Pravidelně koncertuje po Evropě a spolupracuje s prestižními operními scénami. V Hudebním divadle v Karlíně hostuje v operetě Polská krev.
Václav Mácha Václav Mácha
Získal řadu ocenění v zahraničních soutěžích. Sólově koncertuje v USA, Španělsku, Německu a Japonsku.
Lisa Friend Lisa Friend
je vynikající britskou flétnistkou. Studovala v New Yorku, na letní škole v Connecticutu, na Royal College of Music a na pařížské konzervatoři.
Markéta Mátlová Markéta Mátlová
je sopranistka, která i přes své mládí oslovila posluchače na téměř všech kontinentech světa. Každoročně je zvána na koncertní a operní pódia jak v České republice, tak především v zahraničí.
Kompletní přehled účinkujících
Sponzoři festivalu
Sponzoři festivalu
Wallvision
OTHER VISION
Mediální partneři


Program festivalu ve formátu PDF Program 2014  

Zahájení předprodeje

Předprodej vstupenek na 12. ročník festivalu bude zahájen v pondělí 15. 12. 2014.

E-shop:

Rezervace na stránkách festivalu bude spuštěna tradičně úderem půlnoci z neděle 14. 12. na pondělí 15. 12. 2014. Poběží nonstop. Prosíme, věnujte pozornost údajům na rezervačním lístku o době platnosti rezervace, aby vstupenky byly včas zaplaceny a rezervace nepropadla.

Telefonické rezervace a osobní vyzvednutí:

Rezervace zajišťuje Kulturní středisko Dvorana, s. r. o. Z důvodu čerpání dovolených bude v provozu v týdnu od 15. do 19. 12. 2014, a potom až od 5. 1. 2015. V těchto termínech je možné si vstupenky rezervovat telefonicky na tel. č. 602 316 525, od pondělí do pátku v době od 8 do 15 hodin.

 

1. koncert - sobota 12. dubna 2014 od 19:00 hodin   
Zahajovací koncert
Lisa Friend (Velká Británie) – flétna
Jaroslav Svěcený – housle
Julie Svěcená – housle
Jitka Navrátilová – cembalo
Virtuosi Pragenses – komorní orchestr
Nádherný flétnový koncert „La Notte“, Braniborský koncert č. 5 či další skvělé koncerty Antonia Vivaldiho a Johanna Sebastiana Bacha rozezní kapli Zjevení Páně ve Smiřicích na zahajovacím večeru 11. ročníku festivalu Smiřické svátky hudby 2014. Vedle Jaroslava a Julie Svěcených, výborné cembalistky J. Navrátilové a komorního orchestru Virtuosi Pragenses se představí vynikající představitelka mladé flétnové generace Lisa Friend z Velké Británie.

2. koncert - neděle 13. dubna 2014 od 19:00 hodin   
JUBILEJNÍ HOUSLAŘSKÝ GALAKONCERT RODU PILAŘŮ
Jaroslav Svěcený – housle a průvodní slovo
Jan Pěruška – viola
Ladislav Horák – akordeon
Václav Mácha – klavír
Houslařská dílna slavného houslařského rodu Pilařů z Hradce Králové slaví v roce 2014 devadesát let od svého otevření. Na koncertě se v retrospektivě představí nejlepší nástroje z této dílny v kompozicích českých i světových autorů včetně premiéry půvabné skladby pro housle a akordeon renomovaného skladatele Eduarda Douši.

3. koncert - úterý 15. dubna 2014 od 19:00 hodin   
JULIE SVĚCENÁ K ROKU ČESKÉ HUDBY
Julie Svěcená – housle
Václav Mácha – klavír
Jaroslav Svěcený – housle
Rok 2014 je významným datem pro českou kulturu a je právem zván „Rokem české hudby“. Na tomto slavnostním festivalovém koncertě zazní mimo jiné i nádherné a slavné skladby Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany či Josefa Suka.

4. koncert - středa 16. dubna 2014 od 19:00 hodin   
SLAVNÉ FILMOVÉ MELODIE
Jaroslav Svěcený – housle
Pavel Větrovec – klavír
Pavel Plánka – perkuse
František Raba – kontrabas
a hosté
Film je fenomén, který oslovuje všechny věkové generace a hudba je jeho nedílnou součástí. Na tomto večeru se prostřednictvím světoznámých melodií ponoříme do působivého světa celuloidového pásku i nejmodernější digitální techniky, neskutečných příběhů či nadčasových vizí a necháme se unést nekonečnou fantazií jejich tvůrců.

5. koncert - čtvrtek 17. dubna 2014 od 19:00 hodin   
BAROKNÍ VIZE HIERONYMA BOSCHE
Bohumil Vurm – mluvené slovo a vizualizace
Vladimír Rejlek – trubka
Jaroslav Svěcený – housle
Václav Uhlíř – varhany a virginal
Hieronymus Bosch byl jedním z vrcholných představitelů evropského pozdního středověku. Ve svých vrcholných dílech Bosch vypráví o hříchu, bláznovství a naději, což přímo popisuje univerzální stav lidstva. Žádný jiný umělec před Boschem nedokázal zobrazit svoje dílo s tak jedinečnou vizuální formou a silou. Na tomto večeru budou mít posluchači unikátní možnost seznámit se s Boschovým dílem, jeho filozofií a přesahem až do současné doby. Vysoce poutavé mluvené slovo autora projektu Bohumila Vurma, doplněné bohatou vizualizací a projekcí, bude působivě podbarveno překrásnými skladbami světových barokních autorů.

6. koncert - pátek 18. dubna 2014 od 19:00 hodin   
VELIKONOČNÍ GALAVEČER ANDREY KALIVODOVÉ
Andrea Kalivodová – mezzosoprán
Ivana Michalovičová – varhany
Ladislava Vondráčková – klavír
Jaroslav Svěcený – housle
Jedna z nejznámějších současných českých mezzosopranistek představí na svém večeru za doprovodu klavíru i varhan to nejlepší z české a světové písňové a operní tvorby.

7. koncert - sobota 19. dubna 2014 od 19:00 hodin   
VELIKONOČNÍ SETKÁNÍ ŽÁNRŮ
David Uličník – tenor
Jaroslav Svěcený – housle
Markéta Mátlová – soprán
Jiří Škorpík – klávesy, zpěv, klarinet
Trio SMS*
Stále významnější multižánrový koncertní pořad SMS* představí nejen svoje další novinky, ale ke společnému vystoupení jeho protagonisté pozvali i skvělého tenoristu Davida Uličníka (člena skupiny 4tet a kolegu Jiřího Škorpíka, který je duchovním otcem obou projektů). Neotřelé zvukové a rytmické kombinace spojené s nástrojovou a hlasovou virtuositou v transkripcích známých i neznámých skladeb napříč hudebním spektrem navodí tu správnou atmosféru pro sobotní večer.

8. koncert - neděle 20. dubna 2014 od 15:00 hodin   
VELIKONOČNÍ ROMANCE
Jaroslav Svěcený – housle
Žofie Vokálková – flétna
Zbyňka Šolcová – harfa
Spojujícím leitmotivem tohoto koncertu jsou ženy – skladatelky v konfrontaci s tvorbou génia Nicoly Paganiniho. V nádherných kompozicích těchto téměř neznámých a zapomenutých autorek nebo skvělých a známých romantických skladeb se postupně představí různé nástrojové kombinace houslí, harfy a flétny a vyčarují tu pravou velikonoční romanci.

9. koncert - neděle 20. dubna 2014 od 19:00 hodin   
SVÁTEČNÍ SOUZNĚNÍ
Lubomír Brabec – kytara
Jaroslav Svěcený – housle
Jaroslav Tůma – varhany
Velikonoční nedělní večer ve společnosti vynikajících hudebníků a nádherných skladeb slibuje neopakovatelný zážitek pro všechny zúčastněné.

10. koncert - pondělí 21. dubna 2014 od 14:00 hodin   
ZÁVĚREČNÝ KONCERT
Varine Mkrtchyan (Arménie) – soprán
Jaroslav Svěcený – housle
Josef Popelka – varhany
Václav Mácha – klavír
Závěrečný koncert bude také ve znamení zahraniční spolupráce. Mladá arménská sopranistka Varine Mkrtchyan, která rychle proniká do evropského i světového hudebního podvědomí, se představí na společném odpoledním koncertě s Jaroslavem Svěceným, varhaníkem Josefem Popelkou a klavírním partnerem Václavem Máchou. Atmosféra Velikonočního pondělí, překrásná oduševnělá hudba a brilantní interpretace budou tou pravou tečkou za 11. ročníkem festivalu Smiřické svátky hudby.

Program 2014 Program festivalu ve formátu PDF
Obsahem festivalové velikonoční výstavy budou nádherná díla jednoho z nejlepších českých výtvarníků současnosti – mezinárodně uznávaného grafika Karla Demela.